Navigace: sk zátor > Fotbal > Mladší přípravka > Turnaj ve Studénce

Turnaj ve Studénce

Tým přípravek se 22.6.2014 zúčastnil 2. ročníku turnaje Mladších a Starších přípravek ve Studénce. SK Zátor vyslal do turnaje tým v kategorii mladší přípravka, tj. ročník narození 2005 a mladší.

Pro naše mladé fotbalové naděje to byla první opravdová fotbalová konfrontace. Vyzkoušeli si, jaké to je zahrát si proti hráčům, kteří trénují již mnohem déle než oni. V brance podal kvalitní výkon Daniel Moškoř. Na soupeřích bylo znát, že spolu hrají už delší dobu. Přesto se naši hráči nechtěli nechat zahanbit a bojovali o každý míč.

V prvním zápase se utkali s domácím týmem Fotbal Studénka "2007". Na začátku utkání bylo na našich hráčích znát, že se potřebují na hřišti trošku rozkoukat. Nebylo tak divu, že záhy prohrávali o 2 góly. Přesto je tento nepříznivý vývoj nesrazil do kolen. Po vystřídání úvodní pětice ve složení Jan Ondrušek, Vít Ondrušek, Filip Matěják, Radim Štýber a Jakub Ulman nastoupila druhá pětka ve složení Daniel Číž, David Hoško, Ondřej Houžva, Martin Malát a Adam Petr Přikryl. Nedlouho poté, co se objevili na trávníku došlo ke korekci výsledku, když se trefil Ondřej Houžva. V úplném závěru prvního poločasu se prosadil také David Hoško a poločas tak skončil remízou 2:2. I přes řadu příležitostí ve druhém poločase se již ani jednomu týmu nepodařilo vsítit gól a zápas tak skončil stejně jako první poločas konečným výsledkem 2:2.

Poté nastoupili naši hráči proti soupeři z Fulneku. Mnohem zkušenější a vyspělejší hráči soupeře udělali z tohoto utkání jednoznačnou záležitost. Rozdíl v individuálních i týmových schopnostech se jasně ukázal a náš tým utrpěl drtivou porážku 0:16. Tento výsledek pochopitelně nesli někteří velmi těžce a objevili se i nějaké ty slzičky.

V posledním zápase skupiny se naši hráči postavili proti Havířovu 2006. Přestože se jednalo o kluky, kteří byli povětšinou starší než ti naši, bojovali Zátorští o každý míč. Poločasový, sice nepříznivý, výsledek 3:1 pro Havířov sliboval ještě napínavý druhý poločas. Na hráčích byla patrná snaha udělat něco s nepříznivým výsledkem. Když v 17. minutě náš nejlepší střelec na turnaji David Hoško snížil na průběžný stav 4:2 pro Havířov, byli fanoušci SK Zátor ve varu. V závěru se však opět projevila větší zkušenost soupeře, a tak když se naši hráči nechali strhnout k větší aktivitě, inkasovali ještě dvě branky a zápas tak skončil prohrou našich nadějí v poměru 6:2.

Závěrečný zápas proti Hlubině rozhodoval o konečném umístění na turnaji. Toto utkání velmi připomínalo to předchozí proti Havířovu. Naši hráči se do zápasu vrhli s velkým odhodláním. Poločasový výsledek 3:2 pro Hlubinu zařídil z naší strany 2 přesnými zásahy opět David Hoško. Druhý poločas se nesl ve znamení našich zahozených a soupeřových proměněných šancích. Jen díky naší slabší produktvitě jsme tak toto poslední utkání prohráli 6:2.

Přestože jsme nakonec obsadili poslední 8. místo, měl tento turnaj velký význam jak pro hráče, tak pro trenéry. Ukázal nám, že kluci mají na to, aby hráli pěkný fotbal. Zároveň se však projevily věci, na kterých je potřeba ještě zapracovat a vylepšit je. Každopádně to byla cenná zkušenost pro naše kluky, kteří si zahráli své první zápasy a posbírali první zkušenosti.

Naše 37-tičlenná výprava se v místním areálu určitě neztratila a díky klubové vlajce, kterou jsme s sebou přivezli, byla jasně viditelná. Fanoušci byli hodně slyšet a kluky notně povzbuzovali. Za jejich podporu děkujeme a věříme, že si tento turnaj užili stejně jako hráči a trenéři.

Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii přípravky.

Skupina SK Zátor: Fotbal Studénka ´2007´, Slovan Havířov ´2006´, Fotbal Fulnek, SK Zátor

Rozpis utkání SK Zátor:

Čas Zápas Výsledek Branky SK Zátor
9:00 - 9:25 Studénka 2007 - SK Zátor 2:2 (2:2) 8. Houžva, 11. Hoško
10:00 - 10:25 SK Zátor - Fulnek 0:16 (0:7)
11:00 - 11:25 Havířov 2006 - SK Zátor 6:2 (3:1) 8. a 17. Hoško
12:00 zápas o celkové umístění
Hlubina - SK Zátor
6:2 (3:2) 8. a 11. Hoško

Hráči na turnaji: Daniel Číž, David Hoško, Ondřej Houžva, Martin Malát, Filip Matěják, Daniel Moškoř, Jan Ondrušek, Vít Ondrušek, Adam Petr Přikryl, Radim Štýber, Jakub Ulman

Základní info o turnaji: Do turnaje může zasáhnout max. 11  hráčů. Zápasy se hrají 2 x 11 minut s 3 minutovou přestávkou. Hrát se bude na hřišti o rozměru 25 x 40 m, branky 5 x 2 m. Střídání je opakované.

Týmy přihlášené na turnaj: Fotbal Studénka "A", FK Bartošovice, FK Stará Bělá, TJ Unie Hlubina, Fotbal Fulnek, SK Zátor, Slovan Havířov, Fotbal Stubénka "B"